Informacja: Folder /cache nie jest zapisywalny. Proszę nadać uprawnienia do zapisu w katalogu, wyczyścić cache strony i spróbować ponownie.

Street Art Piknik: Fluomural

Warsztaty streetartowe, gra miejska „Operacja Widmo” i fluomural.  Sporo się działo na terenie Symetris Business Park w czasie Street Art Piknik - Echo Dialogu.

 

sap

Nasz festiwal stał się inspiracją dla spółki Echo Investment, która przy wsparciu Fundacji Urban Forms zorganizowała piknik artystyczny. Jego uczestnicy mogli wybierać spośród kilku różnych atrakcji, w tym warsztatów kreatywnych  czy gry miejskiej „Operacja Widmo”, której scenariusz odwoływał się do wielokulturowego dziedzictwa miasta, choć jej akcja toczyła się w odległej przyszłości. W świecie „jutra” na Ziemi zapanowała wszechobecna szarość, ale tajna organizacja Widmo podjęła próby odzyskania barw. Echa przeszłości uratowały świat ponieważ cztery dawne kultury z obszarów Łodzi pozostawiły ważne wskazówki dla przyszłych pokoleń. Ich zdobycie i odszyfrowania pozwoliło przywrócić światu kolory i blask.Do fabuły gry miejskiej nawiązywała kolejna atrakcja Street Art Pikniku ‒ malowanie fluorescencyjnego muralu na terenie kompleksu biurowego Symetris Business Park. Jego projektantem i wykonawcą był Adam „Kruk” Wirski, pabianicki artysta propagujący sztukę street artu. Do współtworzenia „Fluomuralu” artysta zaprosił wszystkich chętnych uczestników pikniku artystycznego Echo Dialogu. Obraz nie powstał na ścianie jednej ze starych kamienic, lecz na murku jednej z najnowszych inwestycji biurowych w Łodzi. Dodatkowo został wykonany farbami fluorescencyjnymi, które dopiero po zmroku, podświetlone światłem UV w pełni oddają wyjątkową formę dzieła. 

 - To pierwsza praca, w ktorej wykorzystuję technikę ultrafioletu, co sprawia, że praca ożywa po zmroku. To trzeci raz, kiedy przy kreowaniu obrazu pomogli mi inni ludzie, z których każdy miał swój wkład w ostateczny efekt. Ideą dzieła jest wybuch, który rozchodzi się symetrycznie, co stanowi nawiązanie do koncepcji architektonicznej Symetris Business Park” – powiedział Adam „Kruk” Wirski po zakończeniu pracy.

Po zachodzie słońca odbyło się interdyscyplinarne widowisko „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy Lineact, podczas którego tancerze – w rytm muzyki i z odpowiednią oprawą świetlną – weszli w dialog z architekturą otaczających ich budynków. Natomiast od południa, aż do rozpoczęcia spektaklu, mieszkańcy Łodzi mogli zrelaksować się korzystając z leżaków, stolików i gier planszowych oraz posłuchać muzyki zapewnionej przez DJ-a.

   Organizator Street Art Pikniku, partner festiwalu: 

echo

{gallery}sap{/gallery}