NEST

Elektroklasyka – Hania Rani & Christian Löffler

Zapowiada się niecodzienne zetknięcie dwóch na pozór odległych od siebie światów muzycznych. Z jednej strony współczesna muzyka poważna, z drugiej muzyka elektroniczna. Specjalnie dla nas wspólny projekt tworzą Hania Rani i Christian Löffler.

Hania Rani to uznana polska pianistka, kompozytorka i wokalistka. Tworzy autorską muzykę, przekraczającą granice podziału na gatunki. Eksperymentuje, komponuje do filmów i spektakli teatralnych. Natomiast Christian Löffler jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z Niemiec, sprawdzającym się w roli klubowego DJ-a, gościa festiwali, ale też w występach z kwartetem smyczkowym. Przygodę z dźwiękami rozpoczął w wieku lat 14. Sam uczył się podstaw muzyki elektronicznej i czerpał inspirację z otaczającej go natury. Efektem jego poszukiwań jest charakterystyczne, organiczne brzmienie, w którym techniczna maestria jest tak samo ważna jak nastrój. 

Wspólnie, specjalnie dla tegorocznej edycji Festiwalu, artyści tworzą zupełnie nowy materiał muzyczny, zatytułowany NEST, który powstał Słowo nest, po polsku oznacza gniazdo. Tytuł przedsięwzięcia ma symbolizować chęć stworzenia wspólnej przestrzeni, dającej schronienie i będącej domem dla muzyki, czasu i człowieka. 

Koncert NEST zapowiada się niesamowicie, łącząc w sobie dwa skrajnie różne od siebie gatunki - muzykę poważną i elektroniczną. Został włączony w nasz program, wpisując się w tegoroczne hasło festiwalu. Warto podkreślić, że projekt powstał, dzięki przyznaniu w 2018 roku Hani Rani Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi.

Autorem scenografii koncertowej i rzeźb jest Łukasz Pałczyński.

Więcej