Dakh Daughters

dakh

Sceniczny profesjonalizm i artystyczne szaleństwo. Dakh Daughters to jedno z najbardziej niezwykłych, prowokujących i elektryzujących zjawisk artystycznych na Ukrainie. Ten aktorski kabaret osobliwości wystąpi u nas 14 września o g. 19:00.

Wystylizowane jak gwiazdy czarno-białych niemych filmów, z bielonymi twarzami, przydymionymi oczami i krwistoczerwonymi ustami Dakh Daugters nie milkną ani na chwilę, przetaczając się przez scenę niczym huragan. Artystki, śpiewają, grają, krzyczą, tańczą i wykonują szalone akrobacje, tworząc spektakularne, zaskakujące widowisko.

Ich występy łączą elementy teatru, kabaretu, burleski, słowa mówionego, tradycyjnego śpiewu, punka, tańca i sztuk wizualnych. Dakh Daughters często sięgają po ikoniczne teksty autorów takich jak Taras Szewczenko, Szekspir, Josif Brodski czy Charles Bukowski. Śpiewają po ukraińsku, rosyjsku, angielsku, francusku i niemiecku. Siedem kobiet, piętnaście instrumentów: od fletu po trombitę, do tego łączenie stylów i dźwiękowe kolaże – wszystko to sprawia, że właściwie każdy utwór w czasie koncertu to miniperformans.

Zespół z powodzeniem występował na festiwalach muzycznych i teatralnych w Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Austrii, Francji i Polsce. W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi grupa wystąpi w pełnym składzie: Solomiia Melnyk, Ruslana Khazipova, Tanya Hawrylyuk, Natalia Halanevych, Natalia Zozul, Anna Nikitina.

Bilety kosztują od 25 do 45 złotych. Można je kupić w kasie teatru i online.

Realizacja:

Solomiia Melnyk – wiolonczela, akordeon, fortepian, bębny
Ruslana Khazipova – bębny, perkusja, kontrabas, trombita
Tanya Hawrylyuk – fortepian, kontrabas, bębny, flet
Natalia Halanevych – kontrabas, perkusja, fortepian
Natalia Zozul skrzypce – trombitaAnna Nikitina – gitara, perkusja

Dakh Daughters  | 14 września, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Duża Sala, ul. Więckowskiego 15, g. 19:00