Rebel Babel: Orkiestra Czterech Kultur

L.U.C REBEL BABEL L. Gawronski foto

Kayah, Bovska, Grubson, ale też Zeus, Pawel Samokhin i… Orkiestra MPK. Niespotykany łódzko-gwiazdorski skład to znak, że w Łodzi zagości Rebel Babel Ensemble – projekt firmowany przez Łukasza L.U.C Rostowskiego. Koncert transkulturowego big bandu rozpocznie nasz Festiwal, 7 września, na Starym Rynku.

Rebel Babel Ensemble to eksperymentalny zespół założony przez Łukasza L.U.C Rostkowskiego, laureata Paszportu Polityki i Mateusza Trójki, we współpracy z Promoe i Rapsusklei. Projekt łączący solistów, kompozytorów oraz amatorskie i zawodowe orkiestry w ciągu trzech lat pod swoim sztandarem zgromadził w całej Europie ponad 6000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech i Portugalii. Łączy folk, jazz z elektroniką i muzyką współczesną. Koncertuje prawie zawsze w innym składzie, zapraszając do współpracy lokalnych muzyków z regionu, w którym odbywa się koncert. Dlatego oprócz występu Kayah, L.U.C, Bovskiej i Grubsona, twórcy zapowiadają także udział rapera Zeusa oraz Orkiestry MPK. W łódzką odsłonę Rebel Babel po raz pierwszy wplecione zostaną wątki polsko-rosyjskie, a to za sprawą spotkania z Pawłem Samokhinem i jego zespołem. Rebel Babel najpierw zrobi małe zamieszanie na ulicach Łodzi.

Koncert poprzedzi rowerowo-muzyczna parada. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do niej. Wsiadajcie na rowery i jedźcie z nami Piotrkowską od ulicy Struga, do placu Wolności, przez Rynek Manufaktury, aż na Stary Rynek, gdzie odbędzie się koncert – zachęcają artyści z Rebel Babel.

Koncert Rebel Babel rozpocznie się o g. 20:00. Barwną i zabawną ochronę koncertowi zapewni performerski duet z Izraela SuperCops

 Partner wydarzenia:

mbank

 

 

 

Regulamin imprezy masowej na Starym Rynku

Regulamin Starego Rynku w Łodzi