Cyrk Tarabumba

klinika

Żyrafa to tancerka i śpiewaczka, która kocha się w treserze. Latający słoń jest wirtuozem gry na trombonie. Do tego siłacze, żonglerzy, clowni i lew. Cyrk Tarabumba Teatru Klinika Lalek to barwne widowisko, podczas którego jednocześnie występują nadmarionety animowane przez lalkarzy oraz artyści cyrkowi. Obejrzymy je w ramach naszego Festiwalu 15 września o g. 16:00. Areną cyrku bez przemocy stanie się Pasaż Schillera. Wstęp wolny.

Klasyczna sztuka cyrkowa przechodzi moralną metamorfozę i przestaje wykorzystywać zwierzęta do rozrywki. Teatr Klinika Lalek w przedstawieniach z pogranicza sztuk: teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, używa gigantycznych lalek, tak zwanych nadmarionet, dzięki czemu żyrafa może śpiewać, a słoń lewitować, zaś widz może znaleźć się w otoczeniu niesamowitych, ożywionych form, animowanych przez aktorów. – Nawiązujemy do tradycji cyrkowej, ale wprowadzamy nową, ekologiczną jakość, bo obok sztuki lalkarskiej, zwracamy uwagę na szacunek dla istot żywych – podkreślają twórcy TKL. Za koncepcję, scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Wiktor Wiktorczyk, który wspólnie ze Zbigniewem Roszkowskim tworzy też marionety.

Teatr Klinika Lalek z Wolimierza grywał w całej Polsce, odwiedził Finlandię, Francję, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy, Austrię. W ich spektaklach udział biorą: ogromne lalki, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka w trakcie przedstawień grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów.

Realizacja:

Koncepcja i reżyseria -Wiktor Wiktorczyk
Scenografia -Wiesław Drzewiecki
Lalki -Zbigniew Roszkowski / Wiktor Wiktorczyk
Muzyka -Antoni Gralak

Cyrk Tarabumba | 15 września, Pasaż Schillera, g. 16:00