Kładę Cię teraz do snu

KCTDS grafika

Klimat lat pięćdziesiątych. Ciemne, hotelowe korytarze. W tle The Browns, Bobby Darin, Natasza Zylska... Atmosfera tajemnicy, strachu i zbrodni. Czy dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w hotelowym pokoju da się wyjaśnić bez wnikliwego śledztwa? O tym przekonają się uczestnicy festiwalowej kryminalnej gry miejskiej w Hotelu Grand.

Hotel przy Piotrkowskiej 72, świętujący w tym roku 130 urodziny, to idealna sceneria dla gry miejskiej przygotowanej dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur przez Stowarzyszenie Topografie.

Zabawa przeniesie uczestników w czasy odwilży. Gracze wejdą w rolę obywateli przypadkowo zamieszanych w dochodzenie, prowadzących śledztwo na własną rękę. Aby bezpiecznie opuścić hotel będą musieli rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci. Co wydarzyło się w hotelu? Morderstwo? Samobójstwo? A może był to zwykły, nieszczęśliwy wypadek...? Szczegółowe zasady gracze poznają na rozpoczęciu, a z zagadką zmierzą się w dwu- lub trzyosobowych drużynach. Gra w Hotelu Grand zostanie rozegrana 15 września w dwóch turach o g. 13:00 i 15:00.

Stowarzyszenie Topografie od ponad dekady zajmuje się wzmacnianiem identyfikacji łodzian z ich miastem. Prowadzi działania nastawione na upowszechnienie partycypacji w przestrzeni miejskiej, rozwój życia kulturalnego miasta oraz ożywianie pamięci o ważnych wydarzeniach z jego przeszłości. Stowarzyszenie ma w swoim dorobku organizację wielu gier miejskich i przedsięwzięć poświęconych historii Łodzi. Tworzy m.in. programy edukacji regionalnej, prowadzi przestrzeń Poziom Wyżej, czy portal Miastograf.pl.

Kładę Cię teraz do snu | 15 września, Grand Hotel, ul. Piotrkowska 72, g. 13:00 i 15:00

Partner wydarzenia:

hotel grand